Новини світу. 25 травня. Відео. У Тбілісі опозиція має намір провести масову акцію протесту, названу “Днем гніву”.

Грузія, мітинг, парламент, Тбілісі
Мітингувальники не відступають від своїх переконань

Вона розпочнеться біля будівлі Громадського телебачення, звідки маніфестанти планують пройти до площі Свободи. Мітинги в Грузії почалися минулого тижня, і з тих пір вимога, як і раніше одна: негайна відставка президента Саакашвілі.

У кожного, хто прийшов на цю площу, було що сказати владі країни. Одні вже який місяць сидять без роботи, інші не можуть вибратися з убогості. За статистичними даними, дві третини населення Грузії живуть за межею бідності. “Нестерпні ціни. Здобудеш пенсію – вистачає на два дні. На третій день нічого немає. Ліки купуєш – вони неякісні. Це нестерпно”, – обурюється мешканка Тбілісі.

Зриваючи голос, опозиційні лідери один за іншим піднімаються на трибуну і звертаються до мітингувальників. Головна вимога – відставка Михайла Саакашвілі, дострокові президентські, а потім і парламентські вибори. Лідер руху “Народні збори” Ніно Бурджанадзе впевнена: “У країні має бути свобода правосуддя, свобода ЗМІ, поліція не повинна бути політизованою. Дуже багато що потрібно міняти. Потрібно звільнити бізнес, щоб він займався бізнесом все залежно від тиску з боку держави і рекетірства, яким займається держава. Звичайно ж, потрібно реально вирішувати соціальні проблеми “.

Вони сплять на картонках, за трибуною вже розбитий невеликий наметовий табір. Люди гріються біля вогнища, спалюють сміття, хліб і воду отримують з вантажівок. Для самооборони демонстранти мають пластикові палиці – напади траплялися вже не раз.

“Ми будемо стояти тут до кінця, нам відступати нікуди. Ми єдині і будемо стояти до тих пір, поки кримінальний режим Саакашвілі не впаде, будемо стояти до останньої краплі крові”, – говорить один з маніфестантів.

Серед протестувальників багато молоді. Є й такі, хто прийшов на площу всією сім’єю. Вони більше не можуть залишатися осторонь, але все ж таки побоюються говорити відкрито: або надягають маску, або не називають своє ім’я, побоюючись за майбутнє. “Якщо сказати, то завтра мене чи моїх дітей знайдуть і заарештують. Або взагалі…” – говорить літній маніфестант.

Член виконавчого ради “Народного зібрання” Іраклій Батіашвілі пояснює: “Ви бачите, це все мирні маніфестанти. Вони вперто стоять тут, організовано, з ентузіазмом”. Навіть вночі мітингувальники не залишають площу перед будівлею Громадського телебачення Грузії. Прямо там вони відпочивають і набираються сил перед вирішальним протистоянням. Опозиція готується до “Дня гніву“. Вона впевнена, що президент більше не зможе ігнорувати думку народу і буде змушений піти у відставку.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.