Новини науки. 25 травня. Відео. В Національному центрі дикої природи Нової Зеландії народилося пташеня ківі рідкісного білого забарвлення. Ківі вважається видом, що вимирає.

біле ківі
У Новозеландії вперше з'явилося рідкісне біле ківі

Пташеня ківі рідкісного білого забарвлення з’явилося 24 травня перед новозеландськими журналістами в Національному центрі дикої природи поблизу Веллінгтона. Коли воно 1 травня вилупилося з яйця, то важило близько 450 грам. Малюка назвали Манукура, що в перекладі з мови маорі означає “статус вождя”.

Манукура – не альбінос, а просто має невластивий своєму виду колір пір’я, яке у ківі зазвичай коричневе і більше нагадує шерсть. Пташенята ківі дуже рідко народжуються в неволі. Науці відомо лише декілька випадків розведення ківі в зоопарку.

У Національному центрі дикої природи пишаються своїми досягненнями: за 2011 рік у них з’явилися більше маленьких ківі, ніж за весь період з 2004 до 2010 року. Пташеня буде рости в розпліднику для ківі протягом чотирьох-шести місяців. Харчується воно сумішшю з січеного м’яса і овочів.

Фахівці центру відпускають ківі, які трохи підросли, у дику природу, проте щодо білого Манукури у них є сумніви: орнітологи побоюються, що через свій колір він стане об’єктом нападів.

Ківі вважається видом, що вимирає, який мешкає лише в Новій Зеландії. Крила у цього птаха не розвинені, зате дуже сильні ноги і чутливий нюх. Ківі полює ночами на комах та інших дрібних тварин. Попри його, на перший погляд, незграбну зовнішність, птах може за ніч обійти територію в декілька гектарів, а темне забарвлення рятує його від хижаків. Новозеландці вважають ківі неофіційним символом своєї країни.

Джерело Discovery

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.