Новини світу. 31 травня. Огірки з Іспанії не є розповсюджувачі небезпечної кишкової інфекції у Німеччині, повідомила сенатор з питань охорони здоров’я Гамбурга Корнелія Прюфер-Шторкс.

огірки
Іспанські огірки ні при чому

“Це показало відповідне лабораторне дослідження”, – сказала сенатор. За словами Прюфер-Шторкс, на огірках з Іспанії виявили бактерії-збудники інфекції, але вони не відповідають типу бактерії в організмі хворих пацієнтів.

Інфекцію в Німеччині викликала, так звана ентерогеморагічна бактерія Escherichia coli (кишкова паличка). Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), бактерія E. coli часто присутня в кишечнику людей і теплокровних тварин. Більшість її штамів нешкідливі, але деякі штами, такі як ентерогеморагічна кишкова паличка (EHEC), можуть викликати важкі хвороби харчового походження.

Симптоми, які викликають бактерії EHEC – кровава діарея, жар, блювання. Більшість пацієнтів одужує протягом 10 днів, але у незначної кількості пацієнтів (дітей раннього віку та людей похилого віку) хвороба може прийняти важку форму з загрозою для життя. На даний момент у Німеччині зафіксували понад 1,4 тисячі випадків захворювання, жертвами інфекції стали 12 людей.

Як зазначила Прюфер-Шторкс, джерело інфекції, як і раніше не знайшли, його пошуки тривають. Влада Німеччини радить не вживати в їжу сирі помідори, огірки та листя зеленого салату.

За даними іспанської Федерації виробників і експортерів фруктів і овочів (FEPEX), збитки аграрного сектора Іспанії через “огіркову кризу” можуть скласти 200 мільйонів євро щотижня.

Міністр сільського господарства Іспанії Роса Агілар заявила напередодні, що країна має намір звернутися до СОТ і Євросоюзу з проханням вжити заходів у зв’язку зі збитком, який нанесли репутації і сільському господарству королівства звинувачення німецької влади Глава Мінсільгоспу також закликала Німеччину взяти на себе відповідальність за завдану шкоду звинуваченнями.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.