Новини світу. 29 травня. Комуністи Молдови заявляють, що керівний альянс “За європейську інтеграцію” в корені недієздатний і не має надалі права претендувати на верховенство в державі.

протест-молдова
Молдова не задоволена керівництвом

Понад 70 тисяч жителів Кишинева вийшли на вулиці міста з вимогою відставки керівництва країни. Акцію “Соціальний марш” організувала партія комуністів Молдови.

“Народ Молдови вкотре доводить свою єдність і злагоду. Сьогоднішній соціальний марш доводить, що ми, об’єднавши зусилля, зможемо навести порядок у нашій країні. Все, що сьогодні відбувається в Молдові – пряме свідчення того, що правлячий альянс “За європейську інтеграцію” в корені недієздатний і не має надалі права претендувати на верховенство в нашій державі”, – заявив на мітингу депутат парламенту, кандидат у мери Кишинева Ігор Додон.

Учасники акції пройшли по центральній вулиці міста до скверу перед національним театром опери та балету, тримаючи в руках розтяжки з написом “Відставка”, “Геть Альянс”, “Ганьба!”. “Закликаю вас і весь молдовський народ згуртуватися і сказати тимчасовим при владі – ваш час минув”, – заявив на мітингу екс-президент країни Воронін.

Парламент Молдови 14 січня затвердив склад Кабінету міністрів і обрав прем’єра країни. Ним став лідер Ліберально-демократичної партії Влад Філат.

Переможцем виборів стала Комуністична партія Молдови, яка отримала 42 мандати. Утім, вона залишилася в опозиції – коаліцію сформували депутати Ліберально-демократичної, Демократичної та Ліберальної партій. Два попередніх парламенти у Молдові були розпущені після того, як не змогли обрати президента.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.