Новини світу. 29 травня. У Китаї тривають заворушення монголів у районі міста Шілін-Хото (регіон Внутрішня Монголія).

китайська поліція
У Китаї вживають заходи у заворушеннях монголів

Повідомляється, що у виступах беруть участь тисячі осіб. За інформацією міжнародної організації Amnesty International, 27 травня влади КНР ввела в деяких районах регіону військовий стан. Підтвердження цієї інформації з інших джерел поки не надходило.

Заворушення за участі монголів викликані загибеллю пастуха, якого кілька днів тому задавила вантажівка, що перевозила вугілля. Учасники заворушень вимагають покарати винних. Китайська влада вже повідомляла про затримання двох підозрюваних у причетності до цього ДТП.

Повідомляється, що китайське керівництво вживає всі кроки, для того щоб не допустити до місць виступів монголів міжнародні ЗМІ.

Внутрішня Монголія – ​​автономний регіон на півночі Китаю. Ця провінція є першою з видобутку вугілля в КНР. Регіон також багатий іншими природними ресурсами – нафтою, природним газом, рудами рідкоземельних металів. Більше 79% населення Внутрішньої Монголії – китайці, 17,13% – монголи.

Крім того, в регіоні проживають представники деяких інших народів. Напруга між китайським і некитайським населенням у Внутрішній Монголії зберігається з моменту приєднання регіону до КНР наприкінці 1940-х років.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.