Новини науки. 11 травня. Італійські дослідники почали розкопки на території колишнього жіночого монастиря Святої Урсули у Флоренції.

Мона Ліза
Хто ж прихований за портретом?

Там фахівці сподіваються знайти могилу Лізи Герардіні дель Джокондо. Вважається, що саме вона зображена на картині «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі.

Вже через кілька годин після початку роботи вченим вдалося виявити кілька кісткових фрагментів, які, проте, швидше за все, належать тваринам.

Документи, складені черницями, навели фахівців на думку про те, що Ліза Герардіні може бути похована в цьому місці.

Вчені планують порівняти ДНК, виділену із знайдених кісток, з уже наявними у них даними про будову ДНК нащадків Герардіні. Фахівці також сподіваються відтворити обличчя жінки за черепом. Таким чином фахівці сподіваються покласти край суперечкам про модель, що позувала для картини да Вінчі.

Версія про те, що на картині зображена саме знатна флорентійка Ліза Герардіні дель Джокондо не єдина. У фахівців є й інші версії, деякі з яких досить екстравагантні. Так, дослідник Сільвано Вінчеті припустив, що «Мона Ліза» – це портрет не жінки, а чоловіка. Крім того, широко поширена версія, що на картині художник зобразив самого себе.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.