Новини світу. 21 травня. Офіційна газета Ватикану L’Osservatore Romano виступила з різкою критикою пам’ятника Івану Павлу II, який встановили недавно в центрі Риму.

пам'ятник Івану Павлу ІІ
Пам'ятник Івану Павлу ІІ не сподобався Ватикану

Ватикан заявив, що понтифік не схожий на самого себе, а сам пам’ятник, створений художником Олів’єро Райнальді, позбавлений будь-якої художньої цінності.

Пам’ятник заввишки близько чотирьох метрів виготовили з бронзи і встановили 18 травня неподалік від Терміні, головного вокзалу Риму. Райнальді зобразив Івана Павла II у символічному жесті відкриває краї одягу, виражаючи готовність прийняти віруючих під заступництво.

Цей хід, однак, не знайшов розуміння не тільки у Ватикані, де пам’ятник порівняли з будкою караульного, але і в місцевих жителів. Кілька людей заявили, що зображений Райнальді чоловік більше схожий на Беніто Муссоліні, ніж на Івана Павла II.

Скульптор висловив жаль у зв’язку з тим, що його задум не був зрозумілий. На свій захист він заявив, що не піклувалася про зовнішні схожості і створив витвір сучасного мистецтва, постаравшись виразити в ньому ідею готовності Івана Павла II прийняти і полюбити будь-яку людину. Що буде з пам’ятником далі, поки не ясно.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.