Новини здоров’я. 31 травня. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у зв’язку з Всесвітнім днем ​​без тютюну навела дані про те, що в 2011 році тютюнопаління вб’є майже шість мільйонів людей, з яких 600 тисяч – пасивні курці.

Куріння, сигарета
Сьогодні Всесвітній день без тютюну

Координатор антинікотинової кампанії ВООЗ Армандо Перуга розповів, що якщо не прийняти додаткових заходів, то до 2030 року куріння буде приводити щорічно до смерті восьми мільйонів людей. За його словами, якщо у XX столітті тютюнова епідемія забрала життя 100 мільйонів людей, то при збереженні нинішньої тенденції в XXI столітті число її жертв досягне мільярда.

Армандо Перуга нагадав, що в цьому році Всесвітній день без тютюну буде присвячений Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну (РКБТ). Цей документ був прийнятий на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в 2003 році і через два роки набув чинності. Зараз його учасниками є 172 держави.

Тютюн – одна з основних причин епідемії неінфекційних захворювань, таких, як серцеві напади, інсульти, рак або емфізема, на які припадає близько 62 відсотки усіх смертей”, – повідомив координатор антинікотинової кампанії ВООЗ.

Статистика свідчить, що вживання тютюну – доля бідних. Так, більше 80 відсотків з одного мільярда курців світу живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Експерти констатують, що споживачі тютюну, вмираючи передчасно, позбавляють свої сім’ї доходу, підвищують вартість медичної допомоги і перешкоджають економічному розвитку, передає ИТАР-ТАСС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.