Новини України. 7 травня. Політик переконаний, що найкращим подарунком для ветеранів могло б стати вибачення за висловлювання російського прем’єра про роль українців у ІІ світовій.

Микола Томенко
Томенко: Путін має вибачитися

Про це Томенко заявив в ефірі одного з українських телеканалів, відповідаючи на питання, що стосується численних політичних маніпуляцій навколо теми перемоги.

Віце-спікер зазначив, що це далеко не перша спроба нівелювати роль України і простого солдата у ІІ світовій війні.

Він нагадав, що у свій час Олександр Довженко потрапив в опалу з боку Йосипа Сталіна і був оголошений буржуазним націоналістом за те, що у своєму творі “Україна в огні” описав роль України і простих українців у цій війні, а не роль партії і генералів.

“І сьогодні, 66 років після війни, українцям знову не дають можливості сказати правду, а що ж Україна пережила. Це була дійсно найбільш зруйнована держава, де нічого не залишилося, де мільйони людей віддали своє життя перемозі, тому що захищали не Сталіна і не червоний прапор з Комуністичною партією Радянського Союзу, а захищали себе, свою сім’ю і свою країну “, – сказав Томенко.

За словами заступника голови ВР, сьогодні українцям, забороняють говорити про те, що наші діди захищали нашу країну.

Він назвав цілком зрозумілою ідеологію Росії і її бажання утримати “руський мір”, “але з етичної та моральної точки зору потрібно хоча б перед 9 травня вибачитися перед українськими ветеранами”.

Нагадаємо, 16 грудня 2010 року під час спілкування з росіянами в прямому ефірі, Володимир Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

«Тепер з приводу наших відносин з Україною. Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одно перемогли б, тому що ми – країна переможців», – заявив Володимир Путін.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.