Огляд преси. 31 травня. За прогнозами вчених, до 2050 року судна ходитимуть з Європи на Аляску у зв’язку з відкриттям нових судноплавних шляхів через танення арктичних льодів, пише The Times.

Арктика
Потепління клімату не обіцяє нічого доброго

Маршрут, що проходить по верхній частині земної кулі, ймовірно, буде доступний з липня до листопада.  У той же час багато з держав, що межують з Арктикою, стануть менш досяжними, так як замерзлі грунт і озера, за якими в даний час проходять сухопутні маршрути, перестануть бути доступними і землі перетворяться на великі болота, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change.

З “арктичних країн” Канада і Росія можуть втратити більше від усіх, і значна частина Діамантової дороги з Тіббітта в Контуойто на півночі Канади, найдовшої крижаної дороги для перевезення важких вантажів у світі, буде заболочена, пише автор статті Ханна Девлін.

“Прийнято вважати, що потепління клімату означає відкриття Арктики, але наше дослідження показує, що це правильно лише частково, – відзначає професор Лоренс Сміт з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі, що очолив дослідження. – Збільшенню доступу для суден протиставлятиметься істотне скорочення транспортного доступу на суші “.

Джерело The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.