Огляд преси. 30 травня. Ну просто мрія злочинця, зауважує Нью-Йорк Таймс. У виправній колонії в Нижньому Тагілі всі ув’язнені – їх близько 2 тис. – це колишні поліцейські, співробітники прокуратури, податкові інспектори, митники або судді, пояснює журналіст Ендрю І. Крамер.

тюрма, в'язень
Тюрма для поліцейських переповнена

“Нещодавно російське відомство виконання покарань влаштувало рідкісну екскурсію в цю спеціалізовану колонію, щоб продемонструвати, що ці ув’язнені не мають привілеїв”, – повідомляє він.

На погляд автора, в плані зручностей ця колонія дійсно така ж похмура, як більшість інших: “Як і ті, кого вони засадили за грати, колишні поліцейські живуть у бараках з грубо обробленої цегли, працюють у майстернях, харчуються вареною капустою та гречкою”.

Але екскурсія по колонії номер 13 також підкреслила обставина, до яких влада, можливо, не хотіла привертати уваги: ​​більшість ув’язнених відбуває термін за злочини, вчинені на службі, від хабарів до нападів на підозрюваних, пише газета. “Як сказав колишній слідчий Андрій Шумілов, засуджений за побиття підозрюваного на допиті: “Я розслідував злочин і сам вчинив злочин”, – говориться в статті.

10 колоній, виділених для екс-поліцейських і співробітників інших правоохоронних органів, – спадщина постсталінський реформи виправної системи, що дещо пом’якшила найбільш жорсткі методи, пише газета. Реформатори підмітили, що колишні міліціонери часто ставали жертвами співкамерників, скривджених на волі.

Сьогодні в’язниці для поліції заповнені, стверджує газета. “За словами влади, це свідчить про кампанію президента Медведєва з приборкання корупції”, – пише газета. Як повідомив начальник колонії номер 13 Сергій Свалкін, сьогодні в ній міститься на 78 ув’язнених більше, ніж має бути за проектом і приблизно на 500 більше, ніж 5 років тому.

“Але критики російської системи кримінального судочинства кажуть, що переповнені тюрми – швидше мірило розмаху корупції в правоохоронних органах і серед чиновників, ніж просування до вирішення. Вони вказують, що, наприклад, слідство рідко доводить до кінця розслідування гучних справ, незручних в політичному відношенні, – наприклад, смерть юриста Магнітського в СІЗО після того, як він дав свідчення про корупцію в поліції”, – говориться в статті. Навіть міністр внутрішніх справ Нургалієв визнав, виступаючи в Держдумі, що перевірки виявили, що багато високопоставлених офіцерів поліції незрозумілим чином придбали дорогу нерухомість.

Між тим засуджені з колонії номер 13 “спокійно, як про щось само собою зрозуміле, говорили про ключову причини, з якої стали корумпованими чи агресивними: мізерні зарплати вселяють розчарування і перетворюють “ліві” доходи в приємну надбавку”,- оповідає автор. “Схоже, деякі до цих пір дивуються, чому їх покарали за дії, які вони вважали широко прийнятими методами російської поліції”, – додає він.

Дмитро Русанов сказав, що в 2006 році взяв хабар у 10 тис рублів в обмін на те, що не зареєстрував одного ветеринара в базі даних як наркомана. “У той час його місячна зарплата становила 8 тис рублів”, – пише газета. “Люди не бояться втратити роботу, де так мало платять”, – пояснив Русанов.

Екс-капітан ФСБ Георгій Азбаров, засуджений за спробу організувати замовлене вбивство, сказав, що зв’язок між низькою зарплатою і жорстокістю при виконанні службових обов’язків очевидна. “Вони називають молоду людину офіцером, але платять їй так мало, що вона не може прогодувати родину. Одночасно у нього є могутність і влада”, – Розповів Азбаров.

“Азбаров виклав свою теорію корупції нагорі. За його словами, слідчі йдуть не по всіх слідах. Москва дає карт-бланш провінційним чиновникам на витяг “лівих” доходів і переслідує лише тих, хто сердитий Кремль на політичному рівні. У цьому сенсі він вважає багатьох своїх друзів і ув’язнених по колонії номер 13 справедливо засудженими за корупцію і одночасно політв’язнями, пояснив він, знизавши плечима”, – говориться в статті в. Азбаров стверджує, що засуджений за сфабрикованими звинуваченнями.

Відповідно до нового закону про поліцію, прийнятого в лютому, зарплата поліцейським буде підвищена, а штат скорочено на 20%. “Інші зміни – косметичні, в тому числі перейменування” міліції “в” поліцію “, – пише газета До зміни назви ув’язнені колонії номер 13 поставилися з особливим скептицизмом.

Джерело The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.