Огляд преси. 26 травня. Лівійський режим готовий запропонувати міжнародній спільноті поступки, щоб припинити кровопролитну громадянську війну, стверджує The Independent.

лівія, протести
Лівія не хоче більше воювати

 

“У розпорядженні нашої газети виявилася копія листа прем’єр-міністра Лівії аль-Багдаді аль-Махмуді, що надійшов кільком урядів зарубіжних країн.

У ньому пропонується негайне припинення вогню під наглядом ООН і Африканського союзу, переговори з опозицією без попередніх умов, амністія учасникам конфлікту з обох сторін і складання нової конституції “, – пишуть журналісти Кім Сенгупта і Соломон Хьюз.

Вчора Кемерон і Обама спробували знайти вихід з конфлікту, який, судячи з усього, найближчим часом не вдасться вирішити військовою силою, нагадує видання. “У кулуарах є ознаки, що західні держави, можливо, погодяться на припинення вогню, не наполягаючи на від’їзді Муаммара Каддафі і його найближчих родичів за кордон”, – пише газета.

Вчора Кемерон і Обама заявили, що Каддафі повинен відправитися у вигнання. “Але високопоставлені особи з обох сторін Атлантики все частіше дають зрозуміти: якщо сили лівійського режиму припинять бойові дії, слід почати переговори. Є також безсумнівні ознаки того, що Каддафі відмовляється від прямого контролю за держапаратом”, – говориться в статті.

У листі аль-Махмуді немає ніяких згадок про роль полковника Каддафі в подальшому житті Лівії, підкреслює видання. “У майбутньому Лівія буде принципово відрізнятися від тієї, що існувала три місяці тому. Таким був і початковий план. Просто тепер нам, мабуть, доведеться, прискорити процес. Але для цього ми повинні припинити бої, почати переговори, домовитися про нову конституцію і створити урядову систему, яка одночасно відображала б реалії нашого суспільства і відповідала критеріям сучасного управління”, – йдеться в листі.

Необхідно негайно надати гуманітарну допомогу всім лівійцям, що знаходяться як у Лівії, так і за кордоном, рекомендує аль-Махмуді. “Цикл насильства повинен поступитися місцем циклу примирення. Обом сторонам потрібен стимул для того, щоб вийти з кута і почати процес вироблення консенсусу”, – написав лівійський прем’єр.

Раніше генсек ООН Пан Гі Мун закликав до негайного припинення вогню, а емісар ООН в Лівії обговорив конкретні умови припинення вогню з аль-Махмуді та низкою інших представників лівійського режиму.

На даний момент операція в Лівії обійшлася одній лише Великобританії в 100 млн фунтів (за офіційними даними) або в 300 млн, якщо вірити незалежним аналітикам. Безсумнівно, з ескалацією бойових дій витрати ще більше зростуть. Прихильники операції заявляють, що саме жорсткість атак схиляє лівійський режим до пошуків домовленості.

Джерело Independent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.