Новини економіки. 18 травня. За прогнозами Світового банку, до 2025 року складеться нова мультивалютна система: американський долар втратить панування, євро і юань зрівняються з ним за статусом, повідомляє Financial Times.

сто доларів
Долар втрачає свої позиції

Рушійною силою буде зростаюча міць і вплив ринків, що розвиваються, пояснює журналіст Джеймс Полайті.

«Через 14 років більше половини глобального зростання припадатиме на шість країн: Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Росію і Південну Корею», – говориться в статті в. Згідно з доповіддю Всесвітнього банку, опублікованій у вівторок, 17 травня, з 2011 до 2025 року економіки, що розвиваються будуть мати щорічний приріст в 4,7%, а розвинені – тільки 2,3%.

Ці зміни спричинять за собою найширші наслідки. Так, сильно збільшиться приплив інвестицій у країни, які є двигунами глобального зростання, стане значно більше транскордонних злиттів і поглинань, а у світі корпорацій не буде панування укорінених транснаціональних компаній, говорить провідний автор доповіді Мансур Дайламі. Найреальнішим суперником долара названий євро, за умови, що ця валюта успішно подолає кризу держборгу і проблеми морального ризику, пов’язані з антикризовою допомогою країнам ЄС.

Джерело The Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.