Огляд Преси. Після трьох днів вуличних демонстрацій лідери грузинської опозиції у понеділок обіцяли провести “День гніву” 25 травня, щоб повалити президента Саакашвілі Михайла, пише The Christian Science Monitor.

Михайло Саакашвілі
Саакашвілі хочуть скинути

Іраклій Окруашвілі, колишній міністр оборони, який повстав проти Саакашвілі і розшукується грузинською владою, пообіцяв у середу повернутися з Франції, де він провів чотири роки, і очолити акцію, яка, як він відкрито заявив, може включити в себе військовий заколот проти режиму.

“Я можу обіцяти вам дві речі: я буду в Грузії 25 травня і цей день стане останнім для уряду”, – сказав Окруашвілі грузинському телеканалу “Маестро” в неділю (за сьогоднішніми повідомленнями грузинських ЗМІ, опозиція скасувала “День гніву” і Окруашвілі не приїде – Прим ред).

Раніше “Народні збори”, коаліція опозиційних угруповань, вибрала середу – дату, що передує Дню незалежності – вдень вираження свого гніву проти Саакашвілі, проти його авторитарного стилю правління, відсутності поліпшень рівня життя і втрати Абхазії і Південної Осетії після війни з Росією 2008 року.

“Незалежні грузинські спостерігачі не можуть пояснити, чому опозиція раптом хлинула на вулиці після приблизно двох років відносного спокою. Хоча у Саакашвілі багато критиків, особливо в столиці, Тбілісі, партія президента отримала переконливу перемогу на парламентських виборах рік тому, які, хоча і були пораховані незадовільними деякими незалежними спостерігачами, схоже, показали, що він користується підтримкою більшості грузинів Наступні президентські вибори повинні відбутися в 2013 році “, -. пише автор статті Фред Вейр.

“За останній рік змінилося небагато, економічна і політична ситуація в цілому стабільна, – зазначив Георгій Хуцишвілі, директор “Міжнародного центру з конфліктів і переговорів” у Тбілісі. – Я не бачу нічого нового, що б передбачало, що Саакашвілі не втримає владу. Дійсно багато хто незадоволений, але не в тій мірі, як у минулому… Основні проблеми полягають у тому, що доходи людей не ростуть, безробіття високе, і багато з песимізмом оцінюють перспективи розвитку країни. Люди чують чують розмов про реформи (від Саакашвілі) , але не бачать позитивних змін в своєму житті”.

Хвиля протестів почалася в суботу з демонстрації за участю 10 тисяч чоловік в центрі Тбілісі, за якою послідували декілька більш дрібних пікетів по всьому місту, які продовжилися в понеділок. За словами експертів, це може перерости у вуличні конфронтації, які затягнуться на тижні, як “революція троянд” 2003 року, яка призвела Саакашвілі до влади.

“Це ще не революція, але може перерости в неї, – стверджує Йосип Шатберашвілі, керівник опозиційної Лейбористської партії -. Ці акції очолює Ніно Бурджанадзе, і вона знає, що говорити з Саакашвілі марно і що влада ніколи не стримують свої обіцянки”.

Джерело The Christian Science Monitor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.