Новини політики. 3 травня. У Брюсселі засновано міжпарламентську асамблею Euronest. стали Борис Тарасюк від країн Східного партнерства (Україна) і Крістіан Вігенін від Європейського парламенту.

Борис Тарасюк
Тарасюк отримав європейську посаду

Установче засідання асамблеї відбулося у вівторок в Брюсселі за участі делегацій всіх країн – учасниць Euronest, крім Білорусі. При цьому у виступах присутніх наголошувалося, що такий стан речей є тимчасовим, і залежить від демократичних процесів у Білорусі.

Учасники засідання проголосували за установчий акт парламентської асамблеї, в якому зокрема враховані і пропозиції Києва.

У своєму виступі глава української делегації Борис Тарасюк зазначив, що Європарламент врахував пропозицію закріпити у статті 1 положення про перспективу членства країн-учасниць Східного партнерства.

“Цим актом парламентська асамблея Euronest засновується як парламентський інститут Європейського партнерства між ЄС і Східноєвропейськими партнерами, до якого, в принципі, може бути застосована стаття 49 Договору про ЄС”, – зазначено в документі.

Крім того, враховано і запропонований Україною принцип диференціації.

Джерело Новинар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.