Новини світу. 8 травня. Світовий конгрес українців (СКУ) стурбований політичною незрілістю депутатів ВР, які намагаються ввести у вжиток поняття «Прапор Перемоги».

Молодь України намагаються змусити шанувати ганчірку, яка почервоніла від крові українців

Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному СКУ.

«Світове українство говорить про небезпеку повернення України до комунізму і стурбовано політичною незрілістю депутатів, які на 20-му році незалежності легалізували символіку засудженої світом за тоталітаризм радянської імперії», – відзначають в СКУ.

Як підкреслюється в повідомленні, «Всесвітній Конгрес Українців висловлює обурення у зв’язку зі схваленням Верховною Радою змін до Закону України” Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”, які вводять у вжиток нове поняття «Прапор Перемоги», яким є червоний прапор , зокрема з зображенням зірки і серпа і молота, а також зобов’язують проводити «офіційний підйом у день перемоги копій прапора перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України».

«СКУ глибоко стурбований політичною незрілістю і національною несвідомістю народних депутатів, які на 20-му році незалежності Україна прийняла зміни до Закону щодо легалізації червоного прапора», – йдеться в заяві.

Світовий конгрес українців, який представляє інтереси понад 20 мільйонів українців світу, робить невтішний висновок: «Цим самим вони зробили можливим пропаганду в Україні символіки радянської імперії, тоталітаризм якої засудило міжнародне співтовариство, і заявили про бажання повернути Україну до комуністичного авторитарного режиму».

Президент СКУ Євген Чолій вважає, що «прийняття рішення про офіційне використання червоного прапора є наругою над пам’яттю мільйонів українців, постраждалих в результаті більш ніж 70-річного панування в Україні тоталітарного комуністичного режиму, який під своїм червоним прапором здійснював геноцид українського народу, руйнував українські церкви, знищував українських діячів науки і культури будь-який прояв українського національного духу».

Світовий Конгрес Українців – міжнародна координаційна надбудова українських громад діаспори. СКУ представляє інтереси більш ніж 20 мільйонів українців і об’єднує в своєму складі українські організації з 32-х країн світу. Заснований в 1967 році, СКУ був визнаний неурядовою організацією в Економічній і Соціальній Раді Організації Об’єднаних Націй у 2003 р.

Джерело Цензор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.