Новини світу. 3 травня. Європейський суд з прав людини задовольнив позов колишнього російського вченого Ігоря Сутягіна, засудженого в РФ за шпигунство на користь США.

Ігор Сутягін
У Росії вченого засудили за шпигунство

Згідно з оприлюдненим сьогодні вердиктом, позивач отримає 20 тис євро в якості відшкодування моральної шкоди.

Провідний співробітник відділу зовнішньополітичних досліджень Інституту США і Канади РАН Ігор Сутягін у квітні 2004 року був визнаний винним у державній зраді і засуджений до 15 років позбавлення волі. Виходячи з матеріалів справи, він передавав американським спецслужбам секретну інформацію з атомним підводним човнам Росії.

“Суддівська колегія прийшла до висновку, що правоохоронні органи РФ в період слідства порушили ряд основних статей Європейської конвенції з прав людини, – говориться в рішенні ЄСПЛ. – Зокрема йдеться про право підсудного на безпеку і справедливий судовий розгляд”.

Крім того, визнали в Страсбурзі, “судовий процес у РФ не був безстороннім і незалежним”. Слід зазначити, що Росія протягом трьох місяців може опротестувати дане рішення, звернувшись із проханням передати справу у Велику палату ЄСПЛ.

Скарга вченого надійшла до ЄСПЛ ще в 2002 році, а ще через шість років вона була визнана прийнятною для розгляду.

Прізвище Сутягіна знову пролунало влітку 2010 року, після того як між Росією і США вибухнув гучний шпигунський скандал, пов’язаний із затриманням на американській території десяти чоловік за звинуваченням в розвідувальній діяльності на користь РФ. Тоді вчений, а також ще троє засуджених в Росії іноземних агентів були обмінені на російських нелегалів.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.