Новини світу. 6 травня. США часто використовують візові бар’єри, щоб перешкоджати своєчасному прибуттю іноземних державних діячів і дипломатів на заходи в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, йдеться у службовій телеграмі постійного представництва США при ООН, оприлюдненій Wikileaks.

ООН
США не допускає невгодних політиків до ООН

У депеші йдеться про те, що іранський чиновник Аліреза Салар Шаріфабаді запитував американську візу для приїзду в ООН на зустріч, присвячену міжнародній фінансово-економічній кризі. Зустріч повинна була відбутися в кінці червня 2009 року, але лише в кінці липня американські влада повідомила місію Ірану при ООН, що візовий запит представника Ірану відхилений.

За міжнародними угодами, що регулюють перебування в Нью-Йорку штаб-квартири Об’єднаних Націй, США зобов’язані своєчасно надавати візи іноземним делегаціям, що прямують до ООН із законними дипломатичними цілями. У цілому ці угоди дотримуються, і в Нью-Йорк для виступів в ООН приїжджали, зокрема, такі небажані для Вашингтона персони, як керівники того ж Ірану і Лівії.

У випадку з Шаріфабаді постпред США при ООН Сьюзан Райс зазначила, що співробітникам профільного юридичного підрозділу в апараті організації були дані стандартні пояснення, продиктовані інтересами національної безпеки США.

«Пояснення прийняли, однак юристи ООН були здивовані, що рішення про відмову у візі прийняли майже через місяць після заходу, на який збирався заявник», – написала Райс, додавши, що, за інформацією держдепартаменту, «в юридичній службі ООН вважають затримки і відмови у видачі віз серйозною проблемою ». У цілому, на думку Сьюзан Райс, подібні випадки «підривають довіру» до США.

Безпосереднім приводом для підготовки публікації стала гучна історія, коли під час обговорення ситуації в Лівії США за допомогою візових механізмів фактично не пустили в ООН представників чинного уряду цієї країни. Вашингтон також відмовив у видачі візи для поїздки в ООН міністру закордонних справ Абхазії Сергію Шамбі. Росія тоді розцінила цю позицію США як «прояв подвійних стандартів».

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.