Новини технологій. 11 травня. Вчені з Південної Кореї розробили передову технологію, що дозволяє заряджати мобільні телефони під час розмови, використовуючи тільки силу людського голосу.

мобільні телефони
Мобільні заряджатимуться від голосу

Більш того, за допомогою нового способу перетворення звуку в електрику можна підзарядити пристрій, використовуючи фоновий шум або навіть музику.

Як зазначив керівник проекту, доктор Сан-Ву Кім з Інституту нанотехнологій при Сункьюнкванському університеті в Сеулі, нова технологія знайде застосування в різних областях. Виробляти електроенергію також зможуть звукоізолюючі стіни поблизу автомагістралей, що поглинають звукову енергію проїжджаючих повз автомобілів.

В основі технології Кіма і його колег лежать мікроскопічні нитки оксиду цинку, прокладені між двома електродами. Під впливом навколишніх звуків платівка починає вібрувати і викликати скорочення крихітних ниток. У результаті цього руху виробляється електричний струм, якого цілком достатньо для зарядки акумулятора мобільного телефону.

Прототип пристрою з цією технологією здатний перетворити звук гучністю 100 децибел (еквівалент шуму машини, яка проїжджає повз) в 50 мілівольт електроенергії. Хоча цієї потужності поки недостатньо для повноцінної зарядки мобільного, вчені сподіваються, що інший матеріал дозволить виробляти більше електричного струму при більш низьких рівнях гучності звуку.

Раніше вчені розробили прототипи пристроїв, що використовують серцебиття для зарядки MP3-плеєрів, а Nokia подала патентну заявку на пристрій, що заряджається від рухів тіла.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.