Новини світу. 31 травня. У Любліні сліпий вчитель став улюбленцем учнів. Він викладав у школі і кілька років приховував, що нічого не бачить.

Мацей Бялек
Вчитель уміло приховував свою сліпоту

У польському місті Люблін працює незрячий викладач історії.  Це звичайна загальноосвітня школа в Польщі.

Мацей Бялек працює в ліцеї вісімнадцять років. Почав викладацьку кар’єру, коли ще не втратив зір. Протягом п’яти років, крім декількох співробітників, ніхто в школі навіть не підозрював, що він нічого не бачить.

“Я навчився ходити, згадуючи, що де знаходиться, слухати все, що відбувається в школі. Досі учні тих класів, в яких я не викладаю, точно не знають, бачу я чи ні. Іноді пробують в коридорі стати на моєму шляху. Якщо вони ведуть себе тихо, я на них натикаюсь. Тому що інформація для мене – це звуки”, – говорить вчитель.

Всі “н” в журналі завжди розставляють по-чесному. Так само – і на контрольних. Не списувати – золоте правило учнів Мацея. “Ми домовилися, що не будемо підглядати. Тому кожен пише контрольні сам”. На заняттях в цього викладача завжди цікаво. “Не всім вчителям вдається знайти такий підхід, як йому. Ми спілкуємося з ним, як з другом”, – говорять учні.

Коли треба когось з учителів замінити в інших класах, то учні навіть просять про те, щоб до них прийшов Мацей. Оскільки він дуже цікаво розповідає про історію.

Сліпота – не перешкода для вчителя – твердить Мацей. Зі своєї величезної бібліотеки перечитав майже половину. До уроків завжди готується ретельно. Друзі, дізнавшись про його біду, допомогли придбати спеціальний пристрій, який “читає вголос” друкарський текст. “Поки що він мені читає, я можу собі безперервно сканувати книжку далі”.

“Ти що сліпий?!” – Запитала у нього співробітниця, коли Мацей випадково наступив їй на ногу. Діватися було нікуди – зізнався: так, я сліпий. Після цього з роботи Мацея ніхто не вигнав. Навпаки, почали цінувати ще більше.

Джерело Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.