Новини економіки. 5 травня. Існує значна загроза для олійно-жирового сектору України – скасування експортного мита на насіння соняшнику в рамках створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС.

В Україні можуть виникнути проблеми з соняшниками

Таку думку висловили експерти Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

“Скасування експортного мита може призвести до занепаду однієї з найуспішніших галузей не тільки агропромислового комплексу, а й економіки України в цілому. Якщо не буде бар’єру для експорту насіння соняшнику, його просто вивезуть в країни Європейського Союзу, і ми станемо сировинним придатком по ще однієї позиції”, – сказав Роман Сластьон, експерт аграрних ринків УКАБ.

В УКАБ переконані, що збереження ставки вивізного мита на насіння соняшнику має стати одним з принципових положень переговорів про створення ЗВТ з ЄС, адже поступки у цьому питанні принесуть України значні збитки.

Як відзначили в УКАБ, масложирова промисловість змогла за 7 місяців забезпечити $2,2 млрд валютних надходжень, тим самим внісши свою вагому частку в стабільність економіки України в умовах обмеження можливостей експорту зерна і негативного сальдо зовнішньої торгівлі.

Нагадаємо, у першому кварталі 2011 року обсяги сільськогосподарського виробництва в усіх категоріях господарств у порівнянні з першим кварталом минулого року зросли на 5,3%, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 11,4%.

Джерело Газета.Уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.