Новини політики. 18 травня. Київ. Слідчий Генпрокуратури Олександр Нечвоглод викликає Юлію Тимошенко до Генпрокуратури на четвер для проведення “невідкладних слідчих дій”.

Генпрокуратура, ГПУ
Слідчий скаржиться на Тимошенко

Про це йдеться у відкритому листі Нечвоглода до Тимошенко, повідомляє Gazeta.ua.

Він нагадав, що слідство за кримінальними справами стосовно Кіотського протоколу та “швидких Тимошенко має завершитися у двомісячний строк.

“Я офіційно звертаюсь до Вас з вимогою разом із захисником прибути о 10 годині 19 травня 2011 року до Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури для участі у проведенні невідкладних слідчих дій, для завершення слідства”, – сказано у ньому.

Нечвоглод нагадав Тимошенко, що вона вже 87 днів ознайомлюється з кримінальною справою по “Кіотському протоколу” та “машинам швидкої допомоги” і “свідомо затягує направлення її до суду”.

“Тому вам необхідно бути послідовною, продемонструвати принциповість і сприяти скорішому направленню ваших справ до суду. Нехай суд розбереться і винесе відносно вас вирок: за наявності доказів – обвинувальний, за відсутності – виправдувальний”, – заявив він.

“Це покладе край спекуляціям на тему “репресій”, унеможливить свідому її політизацію і доведе суспільству та міжнародній спільноті, що Україна є демократичною державою, де панує верховенство права, а не політична кон’юнктура”, – додав слідчий.

Нечвоглод також підкреслив, що Тимошенко ухиляється від досудового слідства та “маніпулює суспільною думкою на свою користь, представляючи себе в очах громадян України та іноземної спільноти “жертвою політичних репресій злочинної влади”.

“З початку досудового слідства ви вжили низку спланованих заходів з затягування слідства, невиконання процесуальних рішень слідчого, зривання слідчих дій…Проте ви навіть такі вчинки намагаєтесь звернути на свою користь, розповсюджуючи заяви, які містять відверту неправду і направлені лише на уникнення від кримінальної відповідальності за скоєний злочин, яким Україні завдано шкоди на суму 3,6 млрд. грн.”, – заявив він.

“Враховуючи таку вашу поведінку, хід усіх слідчих дій з Вами зафіксовано за допомогою відеозапису, зокрема невиконання вами процесуальних рішень слідчого, образливі висловлювання”, – додав слідчий.

Нечвоглод також зазначив, що ним неодноразово вживались заходи щодо вручення Тимошенко повістки про виклик до слідчого.

“Останній раз, 16 травня 2011 року ви демонстративно викинули повістку про необхідність явки на 16 годину 16 квітня 2011 року. Захисник Власенко, отримавши повістку про виклик на 10 годину 17 квітня 2011 року, повідомив, що ви захворіли, а тому не з’явитесь. При цьому ніяких медичних документів слідчому не надано”, – заявив він

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.