Новини здоров’я. 23 травня. Схрещування рук на грудях допомагає боротися з болем, оскільки «відволікає» головний мозок від больових відчуттів, повідомляють експерти.

перехрещені руки
Перехрещені руки "стримують" біль

Головний мозок людини, який звик, що ліва рука виконує дії з лівої сторони тіла, а права – з правого, деякий час «дивується», коли руки міняються сторонами. Це відволікає його від больових відчуттів, даючи перепочинок для людини, що відчуває біль.

Згідно з результатами експериментів вчених з Університетського Коледжу в Лондоні, ця теорія стосується больових відчуттів в руках: до інших частин тіла їх руки поки не дійшли. У ході експериментів вони застосовували больову стимуляцію до рук невеликої групи волонтерів, порівнювали їх відчуття і розглядали реакцію мозку на біль за допомогою електроенцефалограф. У результаті виявилося, що больова стимуляція однакової сили викликала різні відчуття залежно від того, були схрещені руки, чи ні.

«У повсякденному житті ліва рука в основному працює з лівої сторони тіла, а права – з правої. Перехрещення рук викликає невідповідність, і тому мозку складніше переробляти інформацію про біль. Чутливість мозку знижується. Звичайно, цей метод набагато слабкіший від  болезаспокійливих ліків, однак ми будемо тестувати його на людях з хронічними болями в руках», – розповідають вчені.

Можливо, коли нам боляче, необхідно не тільки терти забите місце, але і схрещувати руки, радять дослідники.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.