Новини світу. 30 травня. На аукціоні в Англії за рекордну для реліквій “Титаніка” суму продали великомасштабну, довжиною в 10 метрів, докладну схему внутрішньої будови лайнера.

Титанків, корабель
Схема Титаніка пішла з молотка

Вона використовувалася при розслідуванні причин його корабельної аварії в квітні 1912 року в північній Атлантиці. Як повідомив офіційний представник торгового дому, план, накреслений від руки експертами відразу ж після загибелі корабля, пішов з молотка в приватну колекцію за 220 тисяч фунтів (майже 360 тисяч доларів). Це майже вдвічі перевищує первісну оцінку експертів.

Велика схема стала одним з найбільш важливих пам’ятних свідоцтв про “Титанік“, який коли-небудь виставлявся на торги, і ціна цілком відображає це. Схема була одним з невід’ємних елементів розслідування і постійно перебувала на стіні в залі засідань, щоб всі 96 осіб, викликані для дачі показань свідків, могли наочно проілюструвати їх.

На папері навіть збереглися позначки крейдою, які відображають місце на корпусі “Титаніка“, куди, ймовірно, припав фатальний удар при його зіткненні з айсбергом. “Інтерес до цієї реліквії виявили багато колекціонерів зі всього світу, і новий її володар, який побажав зберегти анонімність, невимовно радий придбанню”, – додав аукціонер.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.