Новини України. 30 травня. У Службі безпеки України вважають за доцільне скасувати кримінальну відповідальність за провокування дачі хабара суддям.

Віктор Трепак

Зокрема, таку позицію в понеділок на прес-конференції висловив начальник Головного управління з питань боротьби з корупцією СБУ Віктор Трепак, коментуючи стан корупції в судовій системі України.

“Якби законодавець скасував цю норму, і нам самим можна було провокувати хабар судді, ми б могли краще працювати у викоріненні хабарництва”, – сказав він, зауваживши, що наразі є багато проблем і перешкод щодо документування працівниками СБУ фактів хабарництва серед суддів.

“Зараз без людей, які б зверталися до нас і казали, що від них вимагають хабар, задокументувати його дуже-дуже складно”, – пояснив Трепак.

За його словами, у минулому році Генеральна прокуратура за матеріалами СБУ порушила 29 кримінальних справ проти суддів, у цьому році таких справ вже 12, з них 4 – за хабарництво.

У свою чергу народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін не погодився з такою позицією.

“З одного боку, так, це буде ефективно, хоча будуть перегиби і політична вмотивованість. Але саме через те, що це дасть політичну вмотивованість, роботи це вкрай небезпечно”, – сказав депутат.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.