Новини України. 28 травня. Затримання екс-прем’єра Юлії Тимошенко було прийнято за згодою першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Віктор Пшонка
Пшонка: затримання Тимошенко санкціонував Кузьмін

Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка в ефірі телеканалу “Інтер”.

“Слідчий, відповідно до чинного законодавства, змушений був поставити питання перед судом, за згодою прокурора, який наглядає, про затримання та доставку Тимошенко до суду. Що ним і було зроблено”, – зазначив він.

“Затримання – це доставка в суд… У наслідку суд вирішує заарештувати чи ні. Протягом трьох днів”, – уточнив Пшонка.

“Вимога закону – обов’язкова згода прокурора, який наглядає. Таку згоду було отримано. Ніякого секрету немає: за слідством Головного слідчого управління Генпрокуратури наглядає перший мій заступник, Кузьмін”, – розповів генпрокурор.

На питання, чи радився Кузьмін з генпрокурором, Пшонка відповів: “Я був поставлений до відома, що все робиться відповідно до вимог закону”.

Він також заявив, що 23 травня судове рішення про затримання Тимошенко було отримано і “Тимошенко знаючи про це рішення, у вівторок 24 травня з’явилася”.

Відповідаючи на питання, звідки екс-прем’єр знала про це судове рішення, Пшонка заявив: “Була публічність цього рішення. Ніякої конспіративності не було”.

Як відомо, у вівторок Тимошенко затримали в будівлі Головного слідчого управління Генпрокуратури для проведення слідчих заходів, після семигодинного допиту її звільнили.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.