Новини світу. 9 травня. Колишній міністр оборони США Дональд Рамсфельд хоче, щоб адміністрація Барака Обами припинила розслідування відносно агентів ЦРУ, які були залучені до проведення допитів з використанням інтенсивних методів.

дональд рамсфельд
Рамсфельд вимагає припинити розслідування

«Це вкрай неприємна річ, що розслідування продовжується досі, – заявив Рамсфельд в інтерв’ю телекомпанії CBS.

За його словами, розслідування вже давно мало бути пройденим етапом. «Настала пора йти вперед», – підкреслив він.

Адміністрація Буша-молодшого завжди наполягала, що імітація утоплення, яка застосовувалася до підозрюваних в міжнародному тероризмі ув’язнених у Гуантанамо, не є тортурами.

За словами представників адміністрації попереднього президента США, ця програма інтенсивних допитів застосовувалася лише до трьох людей і була завершена вже в 2003 році.

Сам Обама характеризував подібні методи допиту як тортури.

Формально президент США не може дати вказівку припинити розслідування відносно агентів ЦРУ, залучених до проведення «інтенсивних» допитів. Однак, на думку Рамсфельда, це не так, і у Білого дому є важелі для впливу на ситуацію.

«Люди в прокуратурі США діють за вказівкою президента. Вони розслідують справи, які їм наказало розслідувати Мін’юст. І факт того, що справа проти агентів ЦРУ не закрита, є предметом занепокоєння у всіх тих, хто працює в силових відомствах».

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.