Новини світу. 29 травня. Учасники розкопок поховання Лізи Герардіні, яка ймовірно позувала для знаменитої “Мони Лізи” Леонардо, виявили жіночий скелет.

Мона Ліза
Вчені хочуть підтвердити свої припущення

Поки з могили вдалося витягти тільки череп і кістки тазу, що частину скелета, що залишилася, піднімуть на поверхню пізніше. Як розповів керівник проекту і голова комітету з охорони культурної спадщини Італії Сільвано Вінчеті, швидше за все, скелет жіночий – на це вказують характерні ознаки будови щелепи. Тим не менше, зауважив він, стверджувати що-небудь з точністю можна буде тільки після лабораторного аналізу.

Роботи з пошуку останків Лізи Герардіні почалися на території колишнього монастиря Святої Урсули у Флоренції 27 квітня. Саме на території цього монастиря, за даними досліджень історика Джузеппе Палланті, Герардіні була похована. У 2007 році Палланті вдалося виявити запис у книзі померлих, який вказує на це.

Ліза Герардіні була дружиною флорентійського купця Франческо дель Джокондо. Як з’ясував знаменитий італійський вчений XVI століття Джорджо Вазарі, автор “Життєписи найзнаменитіших живописців, творців і архітекторів”, саме Герардіні позувала Леонардо для портрета. Існують, однак, і інші теорії, згідно з якими Мона Ліза – це насправді дочка міланського герцога Б’янко Сфорца або навіть автопортрет Леонардо.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.