Новини України. 1 травня. Встановлюючи авторитарний президентський режим, Україна відмежовується від Європейського Союзу і примикає до загального поля з Росією. Таким чином вона фіксує роздільну лінію уздовж західного кордону України з Польщею.

Янукович вибрав неправильний політичний курс

Про це пише для ДТ німецький експерт, екс-керівник Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс.

“І “донецька” кадрова політика президента Януковича зміцнює його владу, проте, перефразовуючи знаменитий вислів Віллі Брандта після падіння Берлінської стіни, заважає “зростатися разом тому, що має бути разом”.

Мету, яку ставить К.Грищенко, а саме зближення Сходу і Заходу Європи, не можна здійснити за допомогою адаптації України до переважаючої нині у Росії моделі “керованої демократії” — заявив експерт.

На його думку, “дух, який панує в Україні після інавгурації президента Януковича, не можна назвати європейським”. Економіка і безпека дійсно є фундаментом загальноєвропейської архітектури.

Але на ньому мають бути надбудовані демократичні принципи, такі як верховенство права, свобода слова та інші, які є сенсом існування Союзу Європейського. Бо в “надбудові” Європейського дому демократична й авторитарна форми правління існувати поряд не можуть, вважає експерт.

Він також підкреслює, що Європейський Союз зацікавлений у поширенні своїх цінностей на “іншу Європу”, тому що впевнений у тому, що на їх основі буде досягнуто політичної стабільності і економічного благополуччя.

До того ж держава в його розумінні служить вільному громадянинові і не перетворює, як в авторитарних системах, громадян на слуг держави, тобто правлячої “еліти”.

“На противагу справжнім демократіям “дефектні” демократії, тобто закамуфльовані під демократичні авторитарні системи, є потенційно нестабільними. Утворити міцне загальноєвропейське співтовариство, Пан’європейський союз, можна лише на основі демократичних принципів.

Отже, щоб стати “загальноєвропейським чинником”, Україна повинна виконати не тільки свої економічні “домашні завдання”, тобто провести реформи в економіці і суспільстві, а й подбати про те, щоб політична стабільність і “ефективний уряд” ґрунтувалися на демократичних принципах.

Її завданням також повинно стати забезпечення осмотичного транзиту понять європейської політичної культури через Україну до Росії”, — вважає експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.