Новини України. 31 травня. Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник вважає, що посол США в Україні Джон Теффт намагається дебілізувати українську освіту і “відкотити” Україну до “рівня дебілізму екваторіальних країн”.

Табачник "наїхав" на посла Америки

Про це він сказав в інтерв’ю російській радіостанції Ехо Москви.

“Я виступаю за те (і думаю, що російський міністр Андрій Фурсенко теж), щоб при вступі до університету враховувалися три фактори. Перший фактор – це ЄДІ (єдиний державний іспит), або ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) по-нашому. Другий фактор – це накопичувальний бал атестата. І третій – це бал університету. І ось коли американські порадники весь час нам кажуть, що університету потрібно усунути від цього… У мене практично кожен місяць буває американський посол. Він дуже збуджений, схвильований тим, що Україна намагається вийти на світовий досвід вступу до університету”, – сказав Табачник.

Відповідаючи на питання журналіста, чому посол Джон Теффт схвильований, Табачник сказав: “Тому що, напевно, хотілося, щоб ми якомога швидше відкочувалися до сірого третього світу, до рівня дебілізму екваторіальних країн. Так ось я йому кажу, що в Америці з декількох тисяч університетів немає ні одного – Прінстон, Йєль, Гарвард, Джорджтаун, – де б університет був відсторонений від відбору абітурієнтів. Чому ж ви, пане посол, намагаєтеся дебілізувати український, російський, білоруський і т.д. університет? Вони теж повинні мати право”.

“Він повторює зважені дипломатичні інструкції про те, що тестування – це дуже прозорий шлях, що ліквідує корупцію, – продовжує Дмитро Табачник, – На що я йому відповідаю, що якщо б у наші вузи поступали за рекомендаційними листами сенаторів і конгресменів, як в США, то я думаю, що я б не вижив навіть у броньованому автомобілі. Уявляєте, взяв два листи у депутатів Верховної Ради – і вступив до Київського університету, взяв три листи – і вступив до Київського інституту міжнародних відносин. Не будемо звинувачувати американського посла, він трудиться як уміє. Мова про інше. Про те, що наші університети, російські університети повинні бути повноправними гравцями на світовому ринку освіти”.

Нагадаємо, раніше Дмитро Табачник заявив, що акції протесту студентів фінансують міжнародні фонди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.