Новини світу. 17 травня. Збройні сили Ірландії напередодні візиту в країну королеви Великобританії в районі Дубліна знешкодили саморобний вибуховий пристрій.

Королева Великобританії Єлизавета ІІ
Єлизавета ІІ вперше відвідає Ірландію

За словами джерела в ірландській поліції, вибуховий пристрій, що знаходився в робочому стані, виявили і знешкодили ввечері в понеділок в автобусі в розташованому в університетському містечку Майнут (Maynooth).

Королева Великобританії Єлизавета Друга починає у вівторок чотириденний державний візит до Ірландії, який стане першою поїздкою британського монарха в республіку з часу здобуття країною незалежності в 1921 році. Напередодні візиту влада Ірландії значно посилила заходи безпеки, побоюючись акцій з боку екстремістів.

У ході візиту президент республіки Мері Макеліс зустріне королеву з чоловіком в Дубліні у себе в резиденції. Єлизавета візьме участь у кількох заходах, відвідає меморіал “Сад пам’яті”, Трініті-коледж, урядові будівлі, а також виступить з промовою на офіційній вечері на її честь в Дублінському замку.

На час перебування королеви в Дубліні відразу кілька лівих партій і рухів готують акції протесту, проте місцева влада обіцяє тримати їх далеко від шляху проходження Єлизавети II.

При цьому поліція Ірландії готується до безпрецедентної в історії республіки операції із забезпечення безпеки, в якій братиме участь більше восьми тисяч поліцейських.

Останні дні вулиці в Дубліні вже стали перекриватися, поки служби безпеки перевіряють їх. Крім того, в ірландській столиці чергуватимуть співробітники відділів з протидії вуличних безладів, які з такої нагоди позичили в північноірландської поліції дві установки з водометами. Місцева влада також дали дозвіл на те, щоб Єлизавету II супроводжували озброєні офіцери Скотланд-ярду.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.