Новини світу. 26 травня. Відео. Всі прилеглі до проспекту Руставелі вулиці Тбілісі, де в четвер пройде військовий парад, блоковані поліцейськими, які не пропускають людей на проспект, побоюючись, що опозиціонери знову туди повернуться.

Грузія, мітинг, парламент, Тбілісі
Поліція затримала сотні людей і била їх

Поруч із ланцюгом військових і поліцейських чергують автобуси, також знаходяться представники силових структур. Сотні учасників мітингу опозиції були затримані  доставлені в тбіліське міське управління поліції.

Затриманих заштовхували в одне величезне приміщення, де переписували їхні особисті дані і тримали протягом всієї ночі. Багатьох побили, деякі були закривавлені, деяких з поліції відвозили на “швидкій”.

Тих опозиціонерів, які продовжували сперечатися з тбіліськими “правоохоронцями” знову били. Загони грузинського спецназу в ніч на четвер витіснили з проспекту Руставелі учасників акції “Народних зборів“, що блокували територію перед будівлею парламенту. У ході розгону мітингу застосовувалися водомети, гумові кулі, пускали газ.

Представники опозиції заявили, що спецназ діяв “нещадно і жорстко”, а з боку правоохоронних органів “була застосована непропорційна сила”. За словами екс-спікера парламенту Ніно Бурджанадзе, “так не діяв навіть генерал Родіонов” (при розгоні акцій в Тбілісі 9 квітня 1989 року радянськими військами).

Сьогодні у Тбілісі має відбутися військовий парад на честь двадцятиріччя незалежності Грузії. Вже зараз уздовж проспекту Руставелі вибудувана військова техніка, яка братиме участь у параді.


Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.