Новини України. 17  травня. Економіка України найбільше потерпає від енергетичних перевитрат та інвестиційної непривабливості.

ніко ланге
Представник фонду Аденауера порадив Україні виправлятися

Такі висновки зробив фонд Конрада Аденауера, зібравши статистику з усіх відкритих джерел інформації у книжку «Україна у світі-2011». Фонд порівняв Україну з країнами, найближчими до неї за економічними показниками.

«Чому ми це робимо? Тому що ніхто в Україні цього не робить. Важко рухатися в Євросоюз, коли неможливо порівняти, чи є рух чи ні», – заявив директор представництва Фонду в Україні Ніко Ланге.

За даними, які зібрав Фонд, на території України працюють чотири дилери найдорожчої марки автомобілів у світі «Maybach», тоді як у Німеччині їх всього три.

Окрім цього, iPhone в Україні коштує $249, а в США, де його виробляють, – $149. Хоча кількість користувачів мобільних телефонів також зросла. У 2008 році вона становила 121 номер на 100 осіб, тоді як у США 2007 року – 87 номерів на 100 осіб.

За словами Ланге, усі балачки в Україні щодо захисту національного виробника порожні, коли не захищають права споживачів.

Окрім цього, Фонд порівняв кількість інтернет-користувачів в Україні. Якщо 2008 року доступ до інтернету мали 11 осіб зі 100, то 2010 – 34 зі 100.

Найбільші проблеми в Україні, за інформацією Фонду, з енергетикою. За словами директора представництва фонду, Україна споживає і платить за неї набагато більше, ніж розвинені країни світу. А політика уряду щодо отримання кредитів від МВФ свідчить про «тупе проїдання».

Ще одна проблема в Україні стосується інвестицій – важко відкрити і вести бізнес через відсутність європейських стандартів. «Дивіться, що не так, беріться за найважливіші галузі і виправляйте», – порадив Ланге.

Книга вийшла тиражем 10 тис екземплярів. Фонд розіслав її депутатам та членам уряду.

Фонд Конрада Аденауера – німецька дослідницька фундація, пов’язана з Християнсько-демократичним союзом. Фонд заснований в 1956 році як «Товариство для християнсько-демократичної просвітницької роботи» і перейменоване на честь колишнього канцлера Конрада Аденауера 1964 року. Головний офіс фонду розташований у Веселінгу поблизу Бонна. В Україні представництво фонду відкрили 1994 року.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.