Новини світу. 21 травня. Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) почала процес обрання нового директора-розпорядника, який повинен завершитися до 30 червня 2011 року.

МВФ
Вибирають нового главу МВФ

“Претенденти на посаду директора-розпорядника можуть бути висунуті керуючим або виконавчим директором фонду в період між 23 травня і 10 червня 2011 року”, – сказано в повідомленні фонду. Відзначено також, що вибори глави МВФ будуть відбуватися “шляхом досягнення консенсусу”. Колишній глава МВФ 62-річний Домінік Стросс-Кан на днях подав у відставку.

Претендентів на крісло глави МВФ декілька. Вважається, що між Європою і США існує угода про закулісний розподіл вищих посад у МВФ і Світовому банку. І у європейців напоготові вже є кілька кандидатів, у тому числі міністр фінансів Франції Крістін Лагард і глава Deutsche Bank Йозеф Акерман.

Найбільш видним кандидатом від країн з перехідними економіками названий колишній міністр фінансів Туреччини Кемаль Дервіш. Є претендент і від Ізраїлю – Стенлі Фішер. У нього за плечима досвід роботи провідним економістом Світового банку, першим заступником голови МВФ та голови Банку Ізраїлю.

А бразильський і китайський міністри фінансів відкрито заявили, що прийшов час покласти кінець джентльменській угоді Європи і Штатів. В якості єдиного кандидата на пост глави МВФ від країн СНД рекомендують голову Нацбанку Казахстану Григорія Марченка, передають Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.