Новини економіки. 16 травня. Минулого тижня плодоовочева продукція знову виросла в ціні.

Овочі продовжують дорожчати

На цей раз тижневе подорожчання склало 1,4% і було викликане, переважно, зростанням цін у всіх сегментах ринку. Таким чином, вартість плодоовочевого кошика українського споживача продовжує оновлювати рекорди кожного тижня, пише DELO.UA.

Борщовий набір за минулий тиждень подорожчав у середньому на 0,9% внаслідок подальшого зростання цін на буряк і моркву, які в даний час надходять переважно з інших країн. Тепличні овочі також незначно (на 1,3%) подорожчали за тиждень, хоча тенденції на цьому ринку були різноспрямованими, що свідчить про перспективу зниження цін вже найближчим часом.

Відзначимо також зростання вартості корзини фруктів відразу на 4% за тиждень через подорожчання цитрусових і яблук. Відзначимо, що зміцнення курсу долара в Україні найближчим часом може призвести до подальшого зростання вартості імпортних фруктів і овочів.

Аналітики відзначають, що сезонне зниження цін на плодоовочеву продукцію в цьому році відбудеться приблизно на 10-14 днів пізніше звичайного, що викликано холодною весною і затримкою надходження на ринок ранньої продукції.

Зазначимо, що єдиним продуктом, ціни на який за минулий тиждень знизилися, була суниця садова. При цьому ціни на неї залишаються занадто високими для того часу також через порівняно холодну погоду, що затримує дозрівання врожаю у південних регіонах країни.

Нагадаємо, у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. А станом на початок травня 2011 року ціни на цю продукцію були на 72% вищі, ніж роком раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.