Новини світу. 16 травня. Сирія. Сирійська опозиція відмовляється брати участь в національному діалозі, про проведення якого заявив наприкінці минулого тижня уряд Сирії, повідомляє в понеділок інформаційний сайт “Аль-Джазіра”.

Брати мусульмани
Брати мусульмани не йдуть на переговори

“Ні з політичної, ні з громадянської точок зору, участь у національному діалозі з владою неприйнятно до тих пір, поки не будуть припинені вбивства мирних громадян, насильство по відношенню до демонстрантів, поки не буде знята військова блокада з усіх сірійських міст і не будуть звільнені всі заарештовані під час маніфестацій протесту”, – наголошується в спеціальній заяві, опублікованій Об’єднаним комітетом з організації народних виступів, пише РИА Новости

У заяві також говориться, що “мирні маніфестації проти нинішнього режиму, як і акції громадянської непокори будуть продовжені по всій країні”.

Один з духовних лідерів сирійської організації “Брати-мусульманиАлі Садреддін аль-Баянуні також підтвердив відмову своїх прихильників від участі в переговорах з владою. За його словами, “правлячий в країні режим втратив свої законні права після того, як війська відкрили вогонь по власному народу”.

Як вважає аль-Баянуні, “для того, щоб повернути солдатів на казарми і вивести із сірійських міст танки потрібен не національний діалог, а лише розпорядження влади”.

Для відновлення порядку в країні один з лідерів “Братів-мусульман” закликав сірійські власті “невідкладно змінити нинішній політичний курс, який ніяк не вкладається в рамки дійсної демократії і не відповідає вимогам народу Сирії“.

Заворушення в Сирії почалися в середині березня в місті Дера на кордоні Йорданією. Пізніше акції протесту перекинулися в ряд інших регіонів країни, зокрема в міста Латакія, Баніяс, Хомс, Хама і деякі передмістя Дамаску. Правозахисники повідомляли про загибель людей.

Протести опозиціонерів в Сирії тривають, незважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, в країні скасовано надзвичайний стан, який діяв з 1963 року , що було одним з основних вимог опозиції. Найближчим часом буде, як очікується, скасовано положення конституції, згідно з яким правляча партія арабського соціалістичного відродження (Баас) є “керівною і спрямовуючою силою в суспільстві”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.