Новини економіки. 5 травня. Львів. У Львові йде активна робота з легалізації праці.

Львівська обласна рада (облрада)
У Львові відбувається легалізація праці

Районні комісії кожного тижня проводять виїзні обстеження на підприємства, які не укладають трудових угод зі своїми працівниками, повідомили кореспонденту УНН у прес-службі Львівської міської ради.

За останні кілька років, у зв’язку з прийняттям нового податкового кодексу та пенсійної реформи, проблема неофіційного працевлаштування стала особливо актуальною. Наразі у кожному районі міста створені комісії, до складу яких входять представники районної адміністрації, податкової інспекції, прокуратури, пенсійного фонду, центру зайнятості та відділу по боротьбі з економічною злочинністю, які обстежують підприємства району.

«В першому кварталі 2011 року ми активно почали опрацьовувати заклади громадського харчування, які знаходяться у центрі. Незважаючи на те, що в центрі є досить престижні кав’ярні та ресторани, їх керівництво не «дружить» з трудовим законодавством. За 1 квартал ми перевірили 20 закладів, виявили 37 неоформлених працівників. Нашими зусиллями були працевлаштовані 27 працівників», – наголосила заступник голови Галицької районної адміністрації Ярослава Білостоцька.

Крім того, утворено комісію, яка протягом 2-х місяців у Залізничному районі міста перевірила 17 об’єктів, виявила 22 непрацевлаштованих робітника.

«На сьогодні 17 з них є офіційно прийняті на роботу. У районі відкрито одну кримінальну справу»,- повідомив заступник голови Залізничного району Костянтин Лазурко.

Шевченківський район перенасичений автомийками, власники яких не поспішають підписувати трудові угоди зі своїми працівниками, – вважають у районній адміністрації.

«Мийка функціонує декілька місяців і тільки потім керівники таких підприємств починають офіційно працевлаштовувати свій персонал. За перший квартал 2011 рок ми відвідали 8 автомийок і на кожній з них був знайдений як мінімум один непрацевлаштований робітник. Загалом було перевірено 16 об’єктів, знайдено 25 неоформлених працівників. З них 6 вже узаконили свої трудові відносини, по 2-м порушено кримінальні справи», – повідомила заступник голови Шевченківської районної адміністрації Катерина Гороховська.

Частіше за все роботодавці представляють своїх неофіційних працівників як стажерів та учнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.