Новини України. 1 травня. Журналісти одеської телекомпанії “Круг”, яку виселили з приміщення, звернулися до президента з закликом не допустити брутального порушення їх прав.

ЗМІ, цензура
Мер хоче закрити рот одеським журналістам

29 квітня депутатська більшість міськради на чолі з Олексієм Костусєвим вирішила виселити телекомпанію з займаного впродовж 12 років приміщення.

“Телерадіокомпанія “Круг” – незалежний інформаційний майданчик для всіх політичних партій і неурядових організацій, де у вільному ефірі ведуть діалог абсолютно полярні одна одній політичні сили”, – наголошують автори звернення.

Проте “незалежна позиція телекомпанії, критичні матеріали і висловлювання простих одеситів не влаштовують мера Одеси Олексія Костусєва і його політичних союзників”.

“На телефони співробітників компанії надійшли і продовжують надходити анонімні погрози й вимоги пом’якшити тональність на адресу міського голови”, – йдеться в листі.

На переконання авторів звернення, “безпрецедентне й антиконституційне рішення здатне повністю паралізувати роботу ТРК “Круг“, завдавши додаткового удару по іміджу України. Оскільки є інформація, що ще до розгляду судом законності рішення міськради планується силове захоплення майна ТРК “Круг” і примусове виселення журналістів з робочих кабінетів”.

Представники ТРК звертаються до Януковича “сприяти якнайшвидшому вирішенню конфлікту в правовому полі, не допустити штурму і захоплення телерадіокомпанії.

Копії звернення направлено також генпрокуророві Віктору Пшонці, голові Одеської облдержадміністрації Едуардові Матвійчуку, керівництву міжнародної організації “Репортери без кордонів“, Комітетові захисту журналістів, Бюро з демократичних інститутів і прав людини, Гельсінської Федерації з прав людини й іншим організаціям.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.