Новини України. 12 травня. Одеса. Кухарі одеських ресторанів – першого українського міста, куди прибула китайська гречка-відмовляються її купувати.

гречка
Китайська гречка низькосортна - повар

«Це крупа не вищого сорту і навіть не першого, тому що вона з якимись камінцями і, схоже, пересмажена – дуже темна. Вищий сорт повинен мати світло-коричневий колір. Ми б для своїх клієнтів таку не купили, адже дуже важко вибирати чорні крупинки, які не прожовуються», – розповів журналістам кухар одного з одеських ресторанів.

Самі журналісти, які спробували нову гречку, стверджують, що каша з неї вийшла розсипчастою, але після вживання залишається гіркуватий присмак.

Раніше директор НДІ круп’яних культур Подільського державного аграрно-технічного університету Олександр Хмелюк повідомляв в інтерв’ю, що китайська гречка і повинна бути гіркою.

«Татарська гречка представляє великий медичний і науковий інтерес. Китайці отримують з неї рутин, на основі якого виробляють препарати для поліпшення еластичності судин кровоносної системи. У якійсь мірі – це навіть дієтичний продукт. При цьому вона має дуже погані харчові якості. Вона гірка. Необхідно додавати дуже велику кількість сметани або шкварки в кашу, щоб вживати її в їжу», – сказав він.

Нагадаємо, що компанія «Хліб Інвестбуд» за дорученням уряду привезла до Одеси 800 т китайської гречки. Директор компанії Роберт Бровді повідомляв, що її передпродажна вартість становить 2097 доларів за тонну або близько 16,7 гривень за кілограм.

Народний депутат Сергій Терьохін впевнений, що ціна китайської гречки, яка була завезена в Україну завищена, як мінімум вдвічі.

Джерело Дзеркало Тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.