Новини світу. 25 травня. Рух «Талібан» має рішуче порвати з «Аль-Каїдою» для досягнення політичного врегулювання в Афганістані, заявив прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон на спільній прес-конференції з Бараком Обамою.

Барак Обама- Девід Кемерон
Обама і Кемерон займуться Афганістаном

Американський президент у випадку мирних переговорів обіцяє «рішучий поворот» у політиці сил НАТО в Афганістані.

Майбутні 12 місяців, на думку британського прем’єра, стануть «надзвичайно важливими» для Афганістану в умовах, коли США і Велика Британія «зломили наступ повстанців у цій країні».

«Тепер прийшов час зробити зусилля для досягненню політичного врегулювання, – сказав Кемерон. – «Талібан» повинен рішуче порвати з «Аль-Каїдою», відмовитися від насильства і підключитися до політичного процесу, який забезпечить міцний мир в цій країні. У цьому наша думка з США збігається».

Президент США зі свого боку заявив про готовність НАТО «здійснити рішучий поворот» у Афганістані. У зв’язку з цим він підкреслив важливість початку цього року «перехідного періоду в цій країні», який полягає в поступовій передачі всіх повноважень місцевим органам управління. Цей перехідний період, за його словами, повинен завершитися до 2014 року.

«Ми обговорили існуючі можливості для сприяння примирення і політичного врегулювання, провідною силою якого повинні стати самі афганці, – заявив Обама. – Президент Карзай ясно дав зрозуміти, що він буде вести переговори з будь-якою стороною, зацікавленою у припиненні насильства, яка порве з «Аль-Каїдою» і заявить про свою згоду з афганською конституцією».

У березні Карзай закликав сили НАТО припинити військові операції і покинути Афганістан. За словами афганського лідера, НАТО необхідно припинити операції, в яких гинуть мирні жителі, припинити бомбардування і рейди, які проводяться проти передбачуваних бойовиків.

«Я хотів би просити НАТО і США з честю і смиренністю припинити свої дії в нашій країні, – сказав Карзай. – Ми дуже терплячий народ, але наше терпіння на межі», – додав був він.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.