Новини політики. 20 травня. Фракції НУНС і “БЮТ-Батьківщина” покинули залу Верховної Ради на знак протесту проти утримання під вартою Юрія Луценка.

Верховна рада
Депутати покинули сесійну залу на знак протесту

Про це заявив Микола Мартиненко після доповіді представника уряду. “Його здоров’я і життя під загрозою. Фракція “Наша Україна – Народна самооборона” та фракція “БЮТ-Батьківщина” в чергове вимагають від влади негайно звільнити з-під варти Луценка“, – сказав він.

“Найменше зволікання після місячного голодування може потягнути за собою трагічні наслідки”, – наголосив Мартиненко. За його словами, прокуратура “скинула з себе відповідальність за здоров’я і життя опозиційного політика, а тепер цинічно дає поради: мовляв, заявляйте клопотання у судовому засіданні”.

“Екс-міністру вже давно мали замінити зппобіжний захід, але щодо нього влада застосовує подвійні стандарти”, – заявив Мартиненко, зазначивши, що поки екс-голова МВС перебуває під вартою, “на волі спокійно гуляють ті, хто здійснював побиття громадян, зчиняв стрілянину, скоював мільйонні і мільярдні зловживання”.

“Прокуратура з великими натяжками інкримінує Луценкові 970 тисяч гривень (зловживань), більше 90% яких, – це святкування, до речі, Дня міліції. А сумнозвісна, наприклад, фірма “Лівелла”, яка завозить бензин без податків, нагріла держбюджет уже на декілька мільярдів гривень – і ніхто не затриманий, навіть не викликаний до Генпрокуратури“, – сказав лідер фракції НУНС. За його словами, “очевидним є вибірковий та політичний характер переслідування Юрія Луценка“.

Мартиненко повідомив, що 87 депутатів фракцій НУНС і “БЮТ-Батьківщина” звернулися до Печерського райсуду Києва з закликом негайно звільнити Луценка з-під варти.

“Зібрано близько 100 підписів для того, щоб взяти Юрія Луценка на поруки. В разі потреби, ми готові також негайно внести за нього грошову заставу – всю суму, яку інкримінують Луценку“, – сказав він. “Тоді зникнуть будь-які, навіть формальні, зачіпки для його подальшого тримання під вартою”, – переконані в опозиції.

“На сьогодні, в знак протесту проти переслідування опозиційних політиків та наших вимог ми покидаємо сесійну залу”, – заявив Мартиненко.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.