Новини нерухомості. 29 травня. Народний депутат України від Комуністичної партії України Володимир Матвєєв вважає, що проект Житлового кодексу вигідний тільки чиновникам і шахраям.

Житловий кодекс
Кому вигідний проект Житлового кодексу?

Парламентарій обурений тим, що автори законопроекту “абсолютно не обтяжують себе тим, щоб пояснити суспільству, що дасть цей законопроект Україні, її економіці і найголовніше – людям”, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

“Є багато питань, на які до цих пір немає чіткої й виразної відповіді з боку авторів кодексу. По-перше, що дасть на ладан дихаючій українськії комуналці цей кодекс? По-друге, до яких соціальних наслідків призведе прийняття цього кодексу?”, – заявив парламентарій.

За словами В. Матвєєва, проект Житлового кодексу багато в чому списаний з російської житлової реформи. “У 2005 році Росія прийняла новий Житловий кодекс. І в принципі, через 6 років можна оцінити те, що принесла реформа нашим сусідам. Модернізації та економічної ефективності комунального господарства так ніхто і не побачив.

Якість послуг ЖКГ катастрофічно падає, перебої зі світлом і теплом, іржава вода в крані й забиті сміттєпроводи стали в багатьох місцях Росії абсолютно звичайними явищами. І це все оплачується за рахунок споживача. Зате безконтрольно ростуть ціни, а допущений до комунальної годівниці бізнес озолотився за рахунок споживачів”, – зазначив В. Матвєєв.

Комуніст висловив упевненість, що український проект Житлового кодексу “явно писався не в інтересах більшості громадян”. “Кодекс захищає, перш за все, інтереси забудовників, комунальників, енергетиків та ін. Людям нав’язують відверто капіталістичний закон, закон всевладдя капіталу, за яким якщо в тебе немає грошей, то ти ніхто і прав у тебе ніяких немає”, – заявив депутат.

В. Матвєєв не виключив, що ухвалення документа може викликати хвилю протестів, ще більш потужну, ніж у підприємців після прийняття Податкового кодексу.

Фото АБМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.