Новини технологій. 23 травня. На зміну популярному графічному формату JPEG може прийти WebP – новий формат стиснення зображень, розроблений в Google.

WebP
WebP має менший осяг файлу і більший ступінь чіткості

Серед головних його переваг – більш високий ступінь чіткості і менший обсяг файлу в порівнянні з зображеннями, збереженими в JPEG аналогічної якості.

Формат WebP, що забезпечує стиснення з втратами, заснований на алгоритмах з відеокодека WebM (VP8) і контейнері RIFF. На сайті Google уточнюється, що WebP застосовує предиктивне кодування – той же метод, що і відеокодек VP8 для для стиснення ключових кадрів. Цей алгоритм “пророкує” значення в блоках пікселів, виходячи з даних вже декодованих сусідніх блоків.

Минулого тижня Google заявила, що алгоритми стиснення WebP став ще кращими. Тепер вони можуть кодувати різні частини зображення окремо, прискорюючи його відображення в браузері. На думку техноблога, “гуглівський” формат має всі шанси отримати звання нового стандарту зображень, які зберігаються для Мережі.

Зараз WebP підтримується в браузері Chrome, а також через розширення Google Chrome Frame для Internet Explorer і Opera 11.10. Щоб зображення WebP могли виводити інші інтернет-оглядачі, потрібно встановити спеціальну JavaScript-бібліотеку shim. Крім того, WebP вже працює на деяких сервісах Google, включаючи поштову службу Gmail і фотохостинг Picasa Web Albums.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.