Новини здоров’я. 13 травня. Недостача або надлишок сну може негативно відбитися на роботі головного мозку, попереджають вчені.

Недостача сну або ж його надлишок позначаються на роботі мозку

Особливо це стосується людей середнього віку, які сплять менше шести годин або більше восьми годин на добу. Недостача сну або надмірна сонливість асоціюються з погіршенням роботи мозку і зниженням розумових здібностей, старіючи людини інтелектуально на 4-7 років.

“У сучасному світі від людей очікується активне життя, насичене подіями. Однак, постійна боротьба за час змушує людей відмовлятися від сну. Наша робота показала, як подібний спосіб життя може позначитися на когнітивній функції людини”, – розповідають дослідники з Університетського Коледжу в Лондоні.

Їхні досліди показали, що жінки, які сплять сім годин на добу, набирають найвищі бали в тестах на розумові здібності. За ними йдуть ті, хто спить по шість годин на добу. Що стосується чоловіків, то найкращі результати показали ті з них, хто спить шість, сім чи вісім годин на добу. Менше шести годин сну або більше восьми годин асоціюються з погіршенням розумових здібностей.

Сон необхідний організму для фізичного та психологічного відновлення, і оптимальним, на думку експертів, є семигодинний сон. Хронічне недосипання сприяє виробленню гормонів і речовин, що підвищують ризик розвитку хвороб серця, інсультів та інших проблем, таких як гіпертонія, підвищення рівня холестерину, діабет і ожиріння. Занадто тривалий сон, очевидно, вказує на проблеми зі здоров’ям, і тому асоціюється зі зниженням когнітивних функцій.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.