Новини сівту. 14 травня. На аварійній АЕС “Фукусіма-1” розпочалася підготовка до монтажу спеціального захисного ковпака, яким планується накрити будівлю 1-го енергоблоку станції, щоб не допустити потрапляння у навколишнє середовище летючих радіоактивних речовин.

Фукусіма
Над Фукусімою збудують саркофаг

Біля будівлі реактора почалося збирання уламків для установки важких кранів. Захисна оболонка з поліефірних листів з металевим каркасом повинна повністю накрити енергоблок. Висота ковпака складе 50 метрів. Споруда буде здатна витримувати пориви вітру до 25 метрів в секунду. Як очікується, його зведення розпочнеться в червні.

Згодом аналогічні “ковпаки” планується побудувати над будівлями 3-го і 4-го реакторів, які також були сильно ушкоджені в результаті вибухів водню в перші дні після аварії. Тим часом усередині будинку 1-го реактора також тривають аварійні ремонтні роботи, які ускладнюються високим рівнем радіації. Згідно з даними замірів, на деяких ділянках на першому поверсі енергоблоку радіаційний фон сягає 2 тисяч мілізіверт на годину. Досить високим – від 28 до 120 мілізіверт на годину – залишається рівень радіації і біля будівлі 3-го енергоблоку, яку було обстежено спеціальним роботом. За оцінками експертів, причиною такого високого рівня радіації на 1-му реакторі є витік високорадіоактивної води з внутрішньої частини реактора, яка була пошкоджена внаслідок розплавлювання ядерного палива.

У підвальному приміщенні під реактором рівень води сягає 4 метрів. Імовірно, ця вода витекла з корпусу реактора. Розплавлювання ядерного палива і пошкодження оболонки на 1-му реакторі, а також високий радіаційний фон у будинках 1-го і 3-го енергоблоків, швидше за все, збільшать терміни виконання плану з ліквідації наслідків аварії на АЕС. Спочатку в компанії “Токіо електрик пауер” розраховували завершити всі роботи протягом 6-9 місяців.

Раніше повідомлялося, що один із ліквідаторів на АЕС “Фукусіма-1” помер після того, як втратив свідомість під час ремонтних робіт на станції. Екстрений огляд не показав наявності радіоактивних речовин на тілі та одязі чоловіка. Доза його опромінення в ході роботи на станції склала 0,17 мілізіверта при річній нормі для ліквідаторів в 250 мілізіверт.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.