Новини України. 18 травня. Волинь. Волинські лікарі прооперували дівчинку, яка народилася з вагою 500 г.

немовля, операція
Немовляті провели операцію на серці

Юлія Неділько з’явилася на світ у лютому шестимісячною. У неї виявили вроджену ваду серця. На початку березня в Луцьку їй зробили операцію. А на початку травня її з матір’ю Софією Неділько, виписали з лікарні.

“Коли лікарі зрозуміли, що я народжу на 24-му тижні, то хотіли робити аборт, — Софія Володимирівна тримає замотану в покривало Юлію. — Але я народила дівчинку вагою 500 грамів. Її зразу забрали в реанімацію, — дитина починає плакати, мати підводиться з крісла, колихає на руках. — Лікарі сказали, що в дочки не закрита судина біля серця. Тому в легені потрапляє забагато крові. Викликали кардіолога і хірургів із Києва. Ті привезли апарат для діагностики. І вирішили оперувати”.

Недільки живуть у своїй квартирі в Луцьку. До кімнати забігає син Леонід. Проситься погуляти на вулицю. Мати дозволяє, обережно зачиняє за ним двері.

“На лікарню пішло десь 15 тисяч гривень. Хоч нам багато ліків дали як державну допомогу. Вакцини отримали на 6 тисяч, і за операцію не платили. Для нас це значна сума. Чоловік працює електриком на ВАТ “Хліб”. Я теж там до декрету працювала кондитером, — Софія кладе дитину на диван, знімає покривало. Дівчинка ворушить руками, аґукає”.

У Софії та Володимира Недільків, крім найменшої, ще четверо дітей. Світлана ходить до дев’ятого класу, Ольга закінчує сьомий, Леонід у четвертому, Анна — в другому.

“Випадок непростий, — розповідає про операцію завідувач неонатального центру дитячої обласної лікарні 46-річний Микола Гнатів. — Дівчинка народилася на 24-му тижні з вадою серця. Такі діти майже не виживають. Не могла самостійно дихати, підтримувати температуру тіла. Її потрібно було постійно гріти і тримати високу, практично 100-відсоткову вологість повітря. Ми помістили її в спеціальний інкубатор.

“Харчування проводили внутрішньовенно, бо самостійно приймати материнське молоко дівчинка не могла. На час операції вона важила кілограм і 100 грамів, — на столі дзвонить мобільний лікаря. — Додай йому в рецепт іще трохи кофеїну, і все, — радить Гнатів тому, хто телефонує, і продовжує: — Таких операцій у Луцьку не робили. Але везти в Київ було ризиковано. Тепер в неї повністю здорові серце й легені. Але до року вона буде під наглядом медиків. Подальше здоров’я залежатиме від батьків. У таких дітей можуть виникати проблеми із функціонуванням окремих органів. Наприклад, не виключено, що погіршиться зір. Але зараз вона у чудовому стані”.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.