Новини світу. 25 травня. У зовнішніх захисних оболонках першого і другого реакторів АЕС «Фукусіма-1» через нагрівання і різке підвищення тиску утворилися отвори діаметром від 7 до 10 сантиметрів, через які стався викид радіоактивної пари і високорадіоактівної води.

Фукусіма
На Фукусімі через виниклі отвори витікає радіоактивна вода

На це вказують розрахунки, проведені фахівцями оператора станції TEPCO. Згідно з цими розрахунками, через 18 годин після потужного землетрусу 11 березня під зовнішньою оболонкою першого реактора утворився отвір діаметром 3 сантиметри, через який вирвалася радіоактивна пара. Через 50 годин він досяг діаметра приблизно 7 сантиметрів.

В той час температура всередині зовнішньої оболонки перевищувала 300 градусів, хоча вона розрахована витримувати нагрівання лише до 138 градусів. Мабуть, це призвело до руйнування деталей, що підтримують герметичність.

У другому реакторі через 21 годину після землетрусу утворилися кілька отворів діаметром приблизно 10 см. Через 87 годин там же був прорваний з’єднаний з реактором басейн для охолодження водяної пари. Звідти також йде витік радіоактивної води.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.