Новини України. 10 травня. Вінниця. Єдиний в Україні і другий у світі пам’ятник польовій кухні з’явився на Вінниччині.

Пам'ятник польовій кухні

Його встановили у містечку Брацлав, де похований винахідник цього незамінного армійського атрибута. Тамтешні мешканці вирішили у такий спосіб вшанувати пам’ять офіцера царської армії Антона Турчановича.

За розробку кухні на колесах офіцер російської армії Турчанович узявся у 1898-му році. Винахідники мали побудувати похідні кухні двох типів: чотириколісну піхотно-артилерійську та кавалерійську на 2-ох колесах. “Кухня-пекарня-кип’ятильня” – так назвав свій винахід Турчанович – він розробляв п’ять років. У 1908-му запатентував його.

За словами онука винахідника Георгія Турчановича “ніхто від цього нічого не мав. Не мав і не шукав. І не правильно. А може і не скромно користуватися чужими заслугами. Ми й так добре живемо. Ми й так добре живем без цього патента. Є кусочок хліба, є кусочок до хліба…”

Про те, що легендарний винахід належить його дідові, Георгій Турчанович дізнався декілька років тому. А місцеві історики нещодавно розшукали його могилу на Брацлавському цвинтарі. За іронією долі, сам конструктор польової кухні помер від голоду в 1943-му році. Проте фронтовики досі вдячні винахіднику за надійну конструкцію.

Тепер у місті планують увічнити пам’ять не лише кухні на колесах, а й її конструктора.

Голова Немирівської РДА Петро Михайленко, повідомив, що наступним кроком стане створення бюсту винахідника.

“Наступний наш крок – ми плануємо зробити тут бюст Турчановичу. Поряд повинен стояти бюст. Тому, що в принципі фотографії, якісної фотографії, щоб її можна було на меморіальну дошку набити, ми її не знайшли. А бюст, я думаю що фахівці його зроблять, і ми його з часом поставимо”, – сказав Михайленко.

Польову кухню Турчановича взяли на озброєння майже всі армії світу.

Джерело 5 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.