Новини політики. 22 травня. Канів. На Тарасовій горі в Каневі прем’єр-міністра і спікера зустріли прихильники “Свободи”.

Ганьба! - сказав народ

Прем’єр-міністра Миколу Азарова і спікера Верховної Ради Володимира Литвина на заходах у Каневі з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка освистали прихильники ВО “Свобода”.

Коли почалася панахида, близько сотні прихильників ВО “Свобода” почали викрикувати “ганьба” і “геть московського попа”, оскільки богослужіння на могилі правила УПЦ Московського патріархату.

Незважаючи на крики, панахида відбулася. А потім почався мітинг-реквієм.

“Я переконаний, що ми будемо у своєму власному будинку мати свою правду. Будемо господарями у своєму домі за однієї умови – коли будемо єдиними, коли будемо бачити, розуміти, говорити про те, що об’єднує, а не роз’єднує”, – заявив Литвин.

Він також переконаний, що “ми єдині в тому, щоб бачити Україну такою, якою її бачив, про яку мріяв і за яку страждав Тарас Шевченко“.

У свою чергу Азаров зазначив, що Шевченко дав українському народові “віру у власні сили і збудив національну гідність”.

Радник президента України Ганна Герман свій виступ почала зі слів вибачення.

“Прости, що не дали помолитися в спокої і гідності за пам’ять твою … Прости їм, бо вони не знають, що творять, тому що вони не знають, великий Тарас, що тебе ніхто не приватизував, що ти геній, Кобзар і поводир для всього народу “, – сказала Герман.

Під час її промови представники “Свободи” та інших партій вигукували “Ганьба!”.

Після закінчення мітингу-реквієму один з прихильників “Свободи” прорвався до мікрофона і прокричав: “Шановні громадяни, перед вами виступали підніжки, раби Москви”. Після цього мікрофони були вимкнені.

Коли офіційна делегація на чолі з Азаровим і Литвином поїхала, після невеликого опору з боку правоохоронців представники “Свободи” поклали квіти до могили Шевченка.

Джерело Точка нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.