Новини світу. 31 травня. За місяць до старту «Слов’янського Базару» спецслужби Білорусії забили тривогу: на волі залишається помічник Дмитра Коновалова, який підірвав метро.

КДБ
КДБ збирається запобігти черговому теракту

На допити знову були викликати друзі, сусіди та знайомі Дмитра Коновалова, його батька Геннадія і брата Олександра, а також їхніх спільників Іллі Колосова і Влада Ковальова.

“Слідство побоюється, що на волі могли залишитися однодумці терористів, – коментує представник Комітету Держбезпеки Білорусі. – За інформацією, що надійшла до нас в ході допитів, помічники збираються організувати теракт під час проведення найбільшого фестивалю “Слов’янський Базар“.

Незважаючи на те, що всі підозрювані у вибуху метро в Мінську були затримані і дають свідчення, співробітники КДБ почали нову «зачистку».

“Усе почалося по другому колу, – розповідає один із допитаних. – Ми тільки трохи відійшли від пресингу, заспокоїлася, як КДБ одного за іншим знову стали «гребти» хлопців, які спілкувалися з затриманими. На допитах всіх перевіряють на детекторі брехні. Розмовляють дуже жорстко, я досі не можу відійти від перебування у катівнях”.

Основне питання, яке цікавить спецслужби, – хто з терористів залишився на волі. КДБ побоюється, що вони можуть втілити в життя плани Коновалова та влаштувати кривавий теракт на міжнародному фестивалі. Паралельно з масовими допитами проходять обшуки. Оглядають всі підвали району ДСК, де жили терористи.

“Ми повинні забезпечити безпеку всіх, хто приїде на «Слов’янський базар», – підтвердило джерело близьке до слідства. – До Вітебська з’їдуться тисячі людей з різних країн. Тільки тотальна перевірка може гарантувати, що ніхто з них не постраждає. Якщо хтось задумав продовжити «справу Коновалова», ми вирахуємо їх у найближчі дні”.

Джерело ЛайфНьюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.